ROLETY DZIEŃ NOC

Rolety typu dzień noc to jeden z bardziej popularnych modeli rolet wewnętrznych. Charakterystyczny dla nich jest materiał osłaniający okno, składający się z pasów o różnym stopniu przepuszczalności światła. Pasy zaciemniające i pasy przepuszczające światło występują w takiej rolecie naprzemiennie, dodając do tego fakt, że materiał rolety składa się z dwóch warstw, które można względem siebie przesuwać, pasy te mogą się nakładać na siebie bądź przesłaniać fragmenty przepuszczające światło i w ten sposób zaciemniać lub rozjaśniać pomieszczenie.

Regulacja zaciemniania jest bardzo płynna ze względu na wyżej opisaną, specyficzną konstrukcję. W zależności od indywidualnych preferencji i wyboru pasma materiału mogą całkowicie, częściowo lub jedynie śladowo ograniczać przenikanie promieni słonecznych do wnętrz. To samo dotyczy stopnia osłony powierzchni okiennej przed widokiem z zewnątrz. Oczywiście jak przypadku każdych rolet wewnętrznych, również i żaluzje dzień noc umożliwiają całkowite odsłonięcie okna poprzez nawinięcie materiału na wałek w kasecie.

Oprócz funkcji regulacji nasłonecznienia, rolety dzień noc stanowią doskonałą dekorację wnętrza. Dobrze dobrana kolorystyka, komponująca się z pozostałym wyposażeniem pomieszczenia może nadać mu nowoczesny i przyjemny dla oka design. Warto też mieć na uwadze fakt, że podobnie jak inne systemy zaciemniania, ten rodzaj rolet wewnętrznych także zwiększa poczucie intymności i prywatności.

rolety dzień noc

żaluzje dzień noc