VERTICALE

CZYM SĄ VERTICALE?

Verticale to żaluzje pionowe którymi steruje się za pomocą specyficznego podwójnego mechanizmu. Jeden z dostępnych do kierowania nimi sznurków pozwala na rozsuwanie żaluzji w prawo i w lewo, zaś drugi stosuje się do ustawiania lameli pod różnymi kątami. Daje to bardzo duże możliwości precyzyjnego określania, jak wiele światła ma do pomieszczenia wpadać. Jeszcze kilka lat temu żaluzje verticale znajdowały zastosowanie właściwie wyłącznie w obiektach użyteczności publicznej lub większych biurach z dużymi, wysokimi oknami. Dziś jednak coraz częściej pojawiają się one również w domach czy mieszkaniach. Lamele żaluzji pionowych wykonane są z tkaniny, nie rzadko o bardzo wysokiej jakości. Tkaniny dostępne są w bardzo wielu stylach i kolorach, wzorzyste i gładkie, monochromatyczne i wielokolorowe.

MASZ PYTANIA?

NASZE REALIZACJE

Verticale w nowoczesnym biurowcu

verticale

Żaluzje pionowe w domu prywatnym

żaluzje pionowe

MONTAŻ VERTICALI

Verticale montuje się bezpośrednio do ściany lub sufitu zasłaniając nimi niczym zasłoną całą powierzchnię okna. Może być to znacznym plusem w starych mieszkaniach, w których okna i ich najbliższe otoczenie nie są zbyt ładne (stare grzejniki, wystające rury, nieładne parapety). Verticale to jednak nie tylko zasłony okienne. W przestrzeni biurowej żaluzje pionowe można powiesić na przeszklonych ścianach biura, by zapewnić dodatkową prywatność w wymagających tego sytuacjach. Mogą one też pełnić funkcję ruchomego przepierzenia i w ten sposób oddzielać czasowo dwa pomieszczenia – np. garderobę od sypialni.

ŻALUZJE PIONOWE – DZIAŁANIE

Żaluzje pionowe dopuszczają do pomieszczenia dokładnie tyle światła ile życzy sobie ich użytkownik. Jest to możliwe dzięki osobnemu sterowaniu lameli. Można ustawić je najdalej od siebie – wtedy dostęp światła z zewnątrz jest właściwie nieograniczony. Lekkie skręcenie lameli pozwala na częściowe ograniczenie dopływu światła, zaś ustawienie ich na styku całkowicie zatrzyma jego dostęp. Dodatkowo ilością dostępu światła można sterować wybierając odpowiedni materiał lameli. Verticale dzienne przepuszczają dużo światła, tyle co zawieszone w oknie firanki. Ale można też zdecydować się na żaluzje pionowe typu dzień noc, które całkowicie zaciemniają pomieszczenie. Żaluzje pionowe są znacznie wygodniejsze w użyciu niż zasłony czy firanki, szczególnie przy bardzo wysokich oknach. Nie ma tutaj potrzeby szarpania za materiał by zasłonić okno. Wystarczy użyć prostego koralikowego mechanizmu. Żaluzje verticale nadają się do wszystkich typów okien. Choć zazwyczaj zawiesza się je na prostych szynach, to można zamówić także szyny odpowiednie do okien skośnych  czy nawet okrągłych. Żaluzje pionowe posiadają także dobre włąsciwości akustyczne, tłumią dźwięki wewnątrz pomieszczenia i zapobiegają zjawisku pogłosu, np. w większych powierzchniach biurowych, co zwiększa komfort osób tam pracujących.