ŻALUZJE FASADOWE

Żaluzje fasadowe nazywane inaczej żaluzjami zewnętrznymi, to nowoczesna forma osłony okien. Zapewnienia ona prywatności mieszkańcom i pracownikom budynków o dużych przeszkleniach. Żaluzje zewnętrzne nie tylko zapewniają prywatność, ale również pozwalają na zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku. Dziś w domach i biurowcach energooszczędnych duże przeszklenia znajdują się przede wszystkim od strony południowej. Dzięki temu budynek jest naturalnie dogrzewany, co pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Jednak takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Duże okna to mniej prywatności, a latem często bardzo wysoka temperatura. Żaluzje zewnętrzne pozwalają na uniknięcie tego problemu. Między lamelami a szybą wytwarza się bowiem bariera termiczna. Umożliwia ona schłodzenie temperatury wewnątrz budynku nawet do 10°C, gdy na zewnątrz panuje upał 35°C.

C50

C50

C65

C65

C80

C80

Z70

Z90

Z90

S65

S65

S90

T90

T90

MASZ PYTANIA?

NASZE REALIZACJE

żaluzje fasadowe

żaluzje zewnętrzne

żaluzje zewnętrzne fasadowe

żaluzje aluminiowe zenętrzne

JAK ZBUDOWANE SĄ ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE?

Prowadnice, lamele i szyny dolne wykonane są z lekkiego aluminium, którego ciężar wynosi średnio między 2 a 3 kg na metr kwadratowy. Nie stanowi to dużego obciążenia dla bryły budynku. Dzięki możliwości pokrycia aluminiowych części wszystkimi kolorami z palety RAL oraz kolorami niestandardowymi, żaluzje fasadowe idealnie wpisują się w styl i charakter każdego budynku. Aluminiowe części są pokrywane lakierami wysokiej jakości.

Mieszkańcy dużych miast takich jak Kraków pewnie będą dodatkowo zadowoleni z faktu, iż żaluzje dodatkowo zmniejszają natężenie hałasu wewnątrz budynku. Co więcej, nie tylko same są odporne na warunki pogodowe, ale również zabezpieczają przed niekorzystną aurą cały budynek. Żaluzje fasadowe dostępne są w dwóch formach: z lamelami w kształcie litery C oraz w kształcie litery Z. Te aluminiowe płytki o szerokości 80 mm (C) i 90 mm (Z) są podnoszone, a także obracane, by jeszcze lepiej dostosować dopływ światła i ciepła.

PROGRAMOWANIE NAPĘDU SOMFY IO W ŻALUZJI FASADOWEJ

Film z programowania napędu Somfy J4 IO Protect żaluzji fasadowej po montażu na budynku biblioteki miejskiej w Krzeszowicach:

Zanim żaluzje zewnętrzne zostana oddane do użytku, należy zaprogramować ich automatykę przynajmniej w konfiguracji podstawowej. Położenia krańcowe: górne i dolne są ustawiane jako pierwsze i są one wymagane do prawidłowego działania całego systemu. Zwykle programowaniem napędu zajmują się monterzy zaraz po zamontowaniu zestawu.

Popularne napędy Somfy IO dodatkowo mogą być sterowane z pilota czy aplikacji mobilnej przez użytkownika. Możliwe jest ustalenie pór dnia, kiedy żaluzje będą zaciemnieć bądź rozjaśniać pomieszczenie wedle zadanych parametrów. Ostatnio, szczególnie w obiektach z systemem inteligentnego budynku, automatykę sprzęga się z czujnikami światła. Pozwala to na całkowicie autoamtyczne i autonomiczne sterowanie przesłanianiem okien.

NASZE REALIZACJE

ZAPYTAJ O OFERTĘ