ROLETY ZEWNĘTRZNE

ROLETY ZEWNĘTRZNE WSZĘDZIE!

Rolety zewnętrzne można zamontować w każdym budynku i w każdym momencie: podczas budowy, wymiany okien, a także po zakończeniu prac nad budową domu. Warto wiedzieć, że  zapewniają one większe bezpieczeństwo oraz podnoszą komfort przebywania we wnętrzach o każdej porze roku. Rolety zewnętrzne to możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia (np. sypialni, pokoju dziecka), lepsza izolacja termiczna i akustyczna, a także większe bezpieczeństwo domowników. Ponad to zamknięte zapewniają maksymalną intymność wnętrz względem otoczenia budynku.

ROLETY ZEWNĘTRZNE ANTYWŁAMANIOWE

Rolety antywłamaniowe, które są specjalnym rodzajem rolet zewnętrznych, można wyposażyć w dodatkowe zabezpieczenia, a także połączyć je z automatycznymi systemami sterowania. Dzięki temu podczas nieobecności domowników automatyka może sterować roletami tak aby wydawało się, że ktoś stale przebywa w budynku. Oprócz domów prywatnych rolety zewnętrzne  bardzo często znajdują zastosowanie w lokalach przeznaczonych dla działalności gospodarczych. Tu szczególnie sprawdzają się rolety zewnątrzne antywłamaniowe. Taki rodzaj zabezpieczeń jest rekomendowany szczególnie dla lokali, w których przetrzymuje się przedmioty wartościowe lub ważne z innego punktu widzenia.

ZAPOZNAJ SIĘ Z ROLETAMI ANTYWŁAMANIOWYMI FIRMY ALUPROF:

ALUPROF SAFETY PREMIUM

rolaet antywłamaniowe premium

ALUPROF SAFETY PLUS

roleta aluprof safety plus

ALUPROF SAFTY BASIC

rolaeta anywłamaniowa aluprof

ROLETY ZEWNĘTRZNE TO DOBRY WYBÓR

Z uwagi na powyższe zalety współcześnie rolety zewnętrzne są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w swojej kategorii produktów. Firma ŻALTECH ze względu na wieloletnie doświadczenia gwaranuje szybki i profesjonalny montaż rolet każdego rodzaju. Oferujemy także doradztwo techniczne w temacie naszego asortymentu. W razie jakicholwiek pytań dotyczących artykułów z naszej oferty prosimy o kontakt. Odpowiemy na każde pytanie.

MASZ PYTANIA?

MASZ PYTANIA?

rolety zewnętrzne podtynkowe

ROLETY PODTYNKOWE


Jeżeli na zamontowanie rolet zewnętrznych zdecydujemy się jeszcze na etapie projektowania budynku wóczas najlepszym rozwiązaniem będą rolety do zabudowy. W tym wypadku należy zaprojektować specjalny kształt nadproża jeszcze przed postawieniem ścian budynku. Wczesny projekt pozwoli w przyszłości na znacznie lepszą izolację termiczną budynku – skrzynka rolety zamontowana jest w nadprożu, a prowadnice we wnęce okiennej, co minimalizuje straty ciepła (dzięki tzw. mostom termicznym). Rolety antywłamaniowe do zabudowy to także większa estetyka budynku, ponieważ wszystkie elementy konstrukcyjne są schowane wewnątrz muru.

Jeśli jesteś na etapie projektowania budynku i rozważasz montaż rolet zewnętrznych, skontaktuj się z nami a doradzimy jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

rolety zewnętrzne elewacyjne

ROLETY ELEWACYJNE


W przypadku budynków już zbudowanych można zastosować rolety zewnętrzne elewacyjne. Ta opcja pozwala na zamontowanie skrzynki rolety bezpośrednio na murze nad oknem. Skrzynki dostępne są różnych kształtach m.in. okrągłym lub  ściętym pod kątem 45°, a także w wielu kolorach co umożliwia estetyczne dopasowanie ich do koloru elewacji i stylistyki całego budynku. Wyjściem pośrednim jest zastosowanie rolety naokiennej, którą instaluje się wraz z oknem gdy budynek jest jeszcze w stanie surowym otwartym. Wówczas skrzynkę, rolety zewnętrznej tego typu, montuje się we wnęce nad nadprożem, a później, według uznania, obudowuje albo zostawia odkrytą. Rozwiązanie to pozwala na zastosowanie tego typu rolet  z opcją maskowania w budynkach już zbudowanych np. podczas większych remontów i wymiany okien.

ROLETY ADAPTACYJNE

Miejsce dla rolet zewnętrznych w naszym budynku najlepiej zaplanować już na etapie tworzenia projektu budynku lub ewntualnie jeszcze przed rozpoczęciem buduwy. Ale co jeśli zdecydowaliśmy się na ich instalację na budynku dawno już wybudowanym? Rozwiązaniem jest specjalny rodzaj rolet do montażu zewnętrznego: rolety adaptacyjne.

Ten typ rolet stosuje się w budynkach już istniejących a ich największą zaletą jest brak konieczności ingerencji w obecny stan budynku, jego system docieplający, czy w samą konstrukcję okien. Rolety zewnętrzne adaptacyjne nie wymagają żadnych szczególnych przygotowań pod instalację, a więc decyzję o montażu można podjąć nawet po oddaniu budynku do użytkowania.

Rolety Adaptacyjne

Systemy adaptacyjne można montować we wnęce okna – bezpośrednio na stolarce okiennej lub na ścianie elewacji. Do wybory mamy różne rodzaje skrzynek, które można dobierać w zależności od sposobu montażu oraz indywidualnych preferencji estetycznych. Do rozwiązań wewnątrz wnęki często poleca się system skrzynek półowalnych, który ładnie komponuje się z elwacją budynku. Wybrać można też skrzynkę ściętą pod kątem 45°, często wykonaną z aluminium ekstrudowanego.

Kurtynę rolet wykonuje się z wysokiej jakości blachy aluminiowej a jej wnętrze wypełnia pianką poliuteranową, która posiada doskonałe właściwości termiczne sprawdzające się zarówno zimą jak i latem. Kurtyny pokrywa się dwuwarstwową powłoką lakierniczą (system PU/PA), co daje większość sztywność, większą odpornośc na ścieranie oraz warunki atmosferyczne. Do wybory mamy też kurtyny z profili z aluminium ekstrudowanego lub ze specjalnych tworzyw syntetycznych, które cechują się jeszcze większą sztywnością i stabilnością konstrukcji.

Rolety adaptacyjne, tak jak i inne rolety zewnętrzne, można zintegrować z moskitierą, co doskonale chroni nasze wnętrze przed niesfornymi komarami i innymi insektami a także daje dodatkową barierę dla uciekającego przez okno ciepła w chłodniejsze pory roku.

OFERTA PROFILI ROLETOWYCH FIRMY ALUPROF

Profil PT 37

PT 37 profil tworzywowy

PT 52 profil tworzywowy

profil roletowy PA 37

PA 37 profil roletowy

profil roletowy PA 39

PA 39 profil roletowy

profil roletowy PA 40

PA 40 profil roletowy

profil roletowy PA 43

PA 43 profil roletowy

PA 45 profil roletowy

PA 45 profil roletowy

profil roletowy PA 52

PA 52 profil roletowy

profil roletowy PA 55

PA 55 profil roletowy

profil roletowy PE 41

PE 41 profil roletowy

profil roletowy PE 55

PE 55 profil roletowy

PEK 52 profil aluminiowy

PEK 52 profil aluminiowy

PEKP 52 profil aluminiowy

PEKP 52 profil aluminiowy