ZASŁONY PANELOWE

Zasłony panelowe to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych zasłon, żaluzji lub rolet wewnętrznych. Doskonale spełniają zarówno funkcję osłony przeszkleń jak i dekoracyjną. Rolety panelowe typu Panel Track mogą przesłaniać okna i witryny, jak i inne znacznie większe powierzchnie. Doskonale sprawdzają się zarówno w przestrzeni mieszkalnej jak i biurowej. Często można je spotkać też w hotelach i salach konferencyjnych. Zapewniają komfortową regulację natężenia przepływu światła. Z powodzeniem mogą służyć jako forma dzielenia przestrzeni. Mocować je można według potrzeby: na suficie, na ścianie jak i we wnęce okiennej.

Systemy Panel Track mogą występować prawie w nieograniczonej wersji materiałowej. Możliwe jest stosowanie materiałów o różnej fakturze, różnym kolorze a nawet materiałów z nadrukowanymi wzorami. Ale kluczowym parametrem tych rolet jest ich przezierność (przepuszczalność światła). Dobierając odpowiedni materiał możemy ustalić, czy dane pomiszczenie czy przestrzeń ma być bardziej lub mniej zacienione. Zakres przezierności materiałów stosowanych w tym rozwiązaniu jest szeroki. Rolety mogą nie przepuszczać światła w ogóle lub przepuszczać go na tyle, że można rozpoznać gołym okiem to, co jest po ich drugiej stronie.

Zasłony panelowe to gruncie rzeczy szerokie pasy materiału, które zachodzą na siebie. Montowane są na specjalnej szynie, którą może być przymocowana zarówno do sufitu, ściany jak i wnęki okiennej. W zależnoći od ilości pasów, szyna górna może posiadać od 2 do 5 torów, po których przesuwają się elementy systemu, a w przypadku rozwiązania dwustronnego nawet 8. Zapewnia to doskonałe właściwości mechaniczne, które dają komfort podczas przesuwania rolet w szynach.

panel track

zasłony panelowe