PLISY

Plisy to modny i niezwykle praktyczny sposób osłonienia okien przed wzrokiem sąsiadów, nadmiarem słońca lub światłem z ulicy w nocy. Na rynku znajduje się wiele różnych plis, które różnią się między sobą kształtem, kolorem, przepuszczalnością światła, trwałością i ceną. Te nietypowe rolety wyglądają jak materiałowa harmonijka, którą zaciąga się na całą wysokość okna lub jego część. Zawieszone na dwóch cienkich linkach zasłaniają wyłącznie szklaną część okna. Mieszkańcy mogą dowolnie przesuwać rolety plisowane w górę i w dół, tak by zasłonić tylko newralgiczne miejsca okna lub by ochronić się przed padającymi bezpośrednio promieniami słońca. Przez niezasłoniętą część okna światło słoneczne może dostawać się do mieszkania bez przeszkód.
Plisy to bardzo łatwy w użyciu system przeciwsłoneczny, który nie zrujnuje nam kieszeni i zapewni duży komfort przebywania w zacienianym pomieszczeniu. Szeroka gama dostępnych kolorów i przezierności sprawi, że rozwiązanie to będzie pasowało do wnętrza urządzonego w każdym stylu.

MASZ PYTANIA?

NASZE REALIZACJE

żaluzje plisowane

plisy

COSIMO 1

COSIMO 2

ROLETY PLISOWANE

Rolety plisowane można montować dosłownie do każdego okna. Montaż ich jest możliwy nawet na oknach w kształcie trapezu, koła czy wycinku koła. Te specyficzne żaluzje plisowane montuje się na samym oknie przez co nie zabierają dodatkowego miejsca na ścianie. Ponieważ na rynku znajduje się obecnie bardzo wielu producentów można swobodnie wybierać pośród różnych wzorów i kolorów. Da się z powodzeniem wybrać takie plisy, które najlepiej będą współgrały z wystrojem danego pomieszczenia. Rolety plisowane przepuszczają do pomieszczenia sporo światła, a jednocześnie chronią mieszkańców przed wścibskim wzrokiem z zewnątrz. Nic więc dziwnego, że są tak często montowane na osiedlach na których budynki stoją blisko siebie.
Nieco innym rozwiązaniem są wykonane z dwóch rodzajów materiałów plisy typu dzień noc. Pierwszy materiał przepuszcza światło. Druga zaś tkanina to tzw. black out, który całkowicie zamyka dostęp światła. Tego typu żaluzje plisowane stosuje się często np. w sypialniach, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by rolety dzień noc zamontować też w innych pomieszczeniach.

BELKI I WZORY

JAKOŚĆ A CENA

Cena rolet plisowanych zależy przede wszystkim od jakości ich wykonania. Najtańsze pochodzą zazwyczaj z Chin, ale trwałość takich plis pozostawia wiele do życzenia. Lepszej jakości i bardziej trwałe są produkowane w Europie i można dostać na nie gwarancję. Na cenę ma też wpływ wielkość i kształt okna – im bardziej nietypowe, tym cena może być wyższa. Zamówienie plisy z montażem jest nieco droższe niż w przypadku samodzielnego jej zamontowania. Jednak powierzając montaż profesjonalistom mamy gwarancję sprawnej i poprawnie wykonanej instalacji.

SZEROKI WYBÓR

Rolety plisowane można z powodzeniem zainstalować w każdym pomieszczeniu – niezależnie od tego, czy jest to łazienka, kuchnia, pokój dzienny, sypialnia czy strych. Plisy wykonywane są nie tylko w różnych kolorach, ale także z różnych typów tkanin. Mogą być bardzo nowoczesne i mieć metaliczną poświatę, ale dostępne są też niezwykle swojskie i rustykalne, które podkreślą domowy charakter wnętrza. Istotne, by mechanizm regulacji plis był wykonany z mocnego tworzywa.